Bahçe Mobilyası

Bahçe Mobilyası

Dış mekanlar için tasarlanan bahçe mobilyası, bahçelerin dışında balkon ve teraslar için de kullanılan mobilya çeşididir. Dört mevsim kullanılabilecek şekilde tasarlanan bahçe mobilyaları, zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı malzemeden üretilen, zarif ve dekoratif özellikler taşıyan ürünlerdir. Bahçe ve teraslarınıza hoş bir ambiyans katabilecek ürünler olarak metal ve ahşap malzemelerden üretilir. Yazlıklarda, villalarda ve bahçeli dış mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanır. Bahçe mobilyaları, iç mekân kullanımlarına da uygundur. Geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Keyifli kullanım kolaylıkları sunan bu mobilyalar ile bahçe, balkon ve teras dekorasyonunuza faklı bir tarz katabilirsiniz.


Bahçe Mobilyaları Hangi Malzemelerden Üretilir?

Bahçe mobilyaları, dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek malzemelerden üretilmelidir. Ağır hava koşullarına karşı dirençli olan, yıllar içerisinde işlevsel özelliklerini kaybetmeyen, deforme olmayan, kaliteli ham maddelerden üretilmesi önemlidir. Bahçede kullanılan ürünler, dış mekanlar için seçilen malzemelerle tasarlanmak zorundadır. Bu nitelikleri taşımayan mobilyalar, kolayca bozulup rengini ve şeklini kaybedeceği için harcadığınız paralar boşa gitmiş olur. Bahçe mobilyaları; plastik enjeksiyon, paslanmaz çelik, doğal ve sentetik rattan, alüminyum ve Teak ağacı olmak üzere, farklı malzemeler kullanılarak üretilir.

Sentetik Rattan Üretilen Bahçe Mobilyası Kullanışlı mıdır?

Sentetik rattan üretilen bahçe mobilyaları, dayanıklı ve kullanışlı ürünlerdir. Bakımları ve temizlikleri rahatça yapılır. Zorlu hava şartlarına dayanıklı olan malzemenin, iyi kalitede olanını seçmeniz gerekir. Özellikle örgülerin gergin ve düzgün bir biçimde yapıldığından emin olmalısınız. Her mevsim kullanılan ve esnekliği oldukça fazla olan sentetik rattan mobilyalarınızı, bez ve fırça yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz. Bu malzemeden yapılan bahçe oturma grupları, saklama sandıkları ve sandalyeler, uzun yıllar size eşlik edebilir. Şık bir görünüm sunarak bahçelerinize tarz katar.

Bahçe Mobilyaları Hangi Ürünlerden Oluşur?

Dış mekân mobilyaları, tıpkı iç mekân mobilyaları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Koltuk takımları, sandalyeler, masa takımları, sehpalar ve ahşap bahçe salıncakları öncelikli olan ürünlerdir. Dayanıklı ahşap malzemeden üretilen masa ve sandalyeler, bambu oturma grupları, piknik masası ve bankları da diğer ürünleri oluşturur. Plastik havuz şezlongları, hamaklar, kalın kumaşlardan yapılan güneş şemsiyeleri, portatif piknik masaları ve şezlongları, katlanır masa ve sandalyeler, dekoratif sandıklar ve ferforje salıncak modelleri de bahçe mobilyaları arasında yer alır.

Teak Ağacından Üretilen Bahçe Mobilyalarının Özellikleri Nelerdir?

Teak ağacı, bahçe mobilyalarına çok yakışan bir malzemedir. Görünümü ve kalitesiyle şıklık yaratır. Çok sert bir ağaç olduğu için dış alanlarda rahatça kullanım olanağı sunar. Teak ağacının içinde bulunan minik yağ keseleri, uzun yıllar yıpranmadan ayakta kalmasına neden olur. Zor mevsim koşullarına karşı dirençli olmasını sağlar. Teak ağacından yapılan bahçe mobilyaları, genellikle Endonezya’da üretilir. Doğada az bulunan bir ağaç olduğu için değerlidir.

Bu ağaçtan üretilen bahçe mobilyası alırken, üründe kullanılan ağacın yaşı ve mobilyanın yapım şekli hakkında bilgi almanız gerekir. Çünkü teak mobilyalar, doğru fırınlanma yöntemleri ile kurutulan ve uygun makinelerde işlenen teak ağacından üretilmişse yıllarca kullanılabilir, yoksa harcanan paralar çöpe gitmiş olur. Eğer teak bahçe mobilyası almak istiyorsanız, A kalite ağaçlardan yapılmış olanlarını tercih etmelisiniz.

Bahçe Mobilyaları Nasıl Korunur?

Teak ağacından yapılmış bahçe mobilyalarınızı, yılda bir defa yağlayarak bakımını yapabilirsiniz. Mobilyalarınızın uzun ömürlü olması için bu işlemi her yıl tekrarlamalısınız. Rattan mobilyalarınızı, direkt yıkamak yerine ıslak bir bez veya yumuşak bir fırça ile temizleyebilirsiniz. Bu malzeme, küflenmeye meyilli olduğu için yoğun nem içeren kapalı ortamlarda tutulmamalıdır. Böceklenme riskine karşı ilaçlanmasında fayda vardır. Bambudan yapılmış bahçe mobilyalarının, daha korunaklı yerlerde bulunması doğru olacaktır. Toprak zemin üzerinde kullanırsanız çabuk deforme olabilirler. Güneşten korumanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bambu ürünlerin, rutin aralıklarla verniklenmesi ve bağlantı noktalarının kontrol edilmesi gereklidir.

Geniş bir yelpazeye yayılan bahçe mobilyası ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz.


Bahçe Mobilyası Modellerini sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz. Bahçeler rahat bir nefes almamız için, çocuklarımızla oynamak ve köpeğimizle koşuşturmak için, barbekü ve mangal partileri, doğum günü kutlamaları, müzikli eğlenceler, hamakta ve salıncakta sallanmak ya da sadece kafa dinlemek için ihtiyaç duyduğumuz yaşam alanlarıdır. Kışlık ya da yazlık ev bahçeleri, ofis bahçeleri ve halka açık bahçeler bu yaşam alanlarının kategorileridir. Özellikle ev ya da sahip olduğunuz ofisin bahçelerini arzu ettiğiniz gibi tasarlamak tamamen sizin elinizdedir. Bahçe dekorasyon ürünleri genellikle ahşap, demir ya da plastikten imal edilip çeşitli renklerde satışa sunulmaktadır. Bahçeler için belki de en temel ihtiyaçlarımızdan biri masa ve sandalye takımlarıdır. Bu yeşil alanlarımıza seçebileceğimiz masalar yuvarlak, kare ve dikdörtgen şekillerde olup boyutları ihtiyaç duyan kişi sayısına göre farklı ölçülerde üretilmişlerdir. Genellikle masaların yanında sandalyelerin de onlarla uyumlu materyallerden seçildiği gözlemlense de bazen farklı tercihler de yapılabilmektedir. Bahçelerde keyifli vakit geçirebilmemiz ya da biraz kestirebilmemiz için gerekli hamaklar da genellikle iki direğin ya da ağacın arasına bağlanarak bahçe dekorasyonumuzun bir parçası haline gelebilir. Yemek masalarında genellikle sandalyeler kullanıldığı gibi bazen dikdörtgen masalarda banklar da kullanılmaktadır. Oturma ve dinlenme amaçlı kullanılan puflar da bahçelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Güneşten ya da yağmurdan korunmak, gölgede dinlenmenin keyfini çıkarmak için bahçe şemsiyelerine ihtiyaç duyarız ve bahçe şemsiyeleri de genellikle bahçe dekorasyonunda ilk akla gelen ürünlerdendir. Güneşin tadını çıkarmak, kitap okumak ya da havuz başında oturmak için de şezlonglara ihtiyaç duyarız ve özellikle yazlıkların vazgeçilmez bahçe dekorasyon ekipmanlarından olan şezlonglar ahşap ya da plastik olarak satışa sunulurlar. Bahçelerimizde sıkça görmeye alışık olduğumuz ürünlerden biri de sallanan koltuklardır. Metalden yapılmış olan bu koltuklar kendinden güneş perdeli olduğu için ve sallanma gibi bir özelliği oldu için, birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bahçelerimizde çok şık ahşap masa ve sandalye takımları ile güzel bir oturma alanı oluşturabileceğimiz gibi, tabure, puf, sehpa, bank gibi daha minimal ürünlerle kendimize ait köşeler yaratabiliriz. Önemli olan bahçemizdeki oturma alanına ve ihtiyaca göre doğru tercihi yapmak ve buna uygun ürünleri almaktır.
Göster:
Sırala:
Ahşap Bahçe Çiti Ham Tahta Çit Cilalı Boyalı Dekoratif Çit Yeni İndirimli Ürün

Ahşap Bahçe Çiti Ham Tahta Çit Cilalı Boyalı Dekoratif Çit

Bahçe Çitimiz Bahçenizi Yada Yaşadığınız Alanı, Ağaç Ve Çiçek Etraflarını Çevrelemek, Yer Belirlemek..

23.88TL 17.88TL

Holiday Sümbül Bahçe Çiti Lüx Plastik Bahçe Çiti Dekoratif Çit Yeni İndirimli Ürün Tükendi

Holiday Sümbül Bahçe Çiti Lüx Plastik Bahçe Çiti Dekoratif Çit

Her Bir Panel 59 Cm. Genişliğindedir Ve Her Panelde Birbirine Geçmeyi Sağlayan Bağlantı Bölümleri Me..

30.00TL 22.79TL